porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Spacer z niemowlęciem - jakich błędów lepiej unikać?
Spacer z niemowlęciem - jakich błędów lepiej unikać? Codzienne spacery to jeden z podstawowych obowiązków młodej mamy. Nie ...

Dieta dziecka: czego nie dawać rocznemu dziecku?

Dieta dziecka: czego nie dawać rocznemu dziecku?

Co może jeść roczne dziecko?

fot.: thinkstockphotos.com
Większość rodziców maluchów uważa, że roczne dziecko może jeść prawie wszystko. To nie do końca prawda.

Menu rocznego dziecka: czego nie dawać?

Roczne dziecko nie powinno jeść tłustego mięsa oraz wędlin z dużą ilością soli, wędlin mocno wędzonych, ostro przyprawionych oraz gotowych pasztetów. Unikamy też podawania mu tłustego rosołu, dlatego też koniecznie trzeba przed gotowaniem usunąć nie tylko tłuszcz, ale też skórę, również z kurczaka. Pamiętajmy, że mięso musi być dogotowane.

Mimo, że dzieci bardzo je lubią, nie należy im podawać parówek. Najczęściej są one wyrabiane z mięsa słabej jakości, ze skóry, ścięgien i wnętrzności. Mają bardzo dużo chemii - konserwantów i wzmacniaczy smaku. Małe dziecko nie może jeść też mięsa surowego np. tatara i potraw z podrobów np. smażonej wątróbki.

Staramy się nie solić potraw, aby je przyprawić dodajemy zioła np. bazylię czy tymianek. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co z wielkanocnego stołu możesz podać starszemu niemowlakowi? Co z wielkanocnego stołu możesz podać starszemu niemowlakowi?

Wielkanoc to czas, gdy na naszych stołach królują jajka we wszystkich możliwych postaciach. I to właśnie jajko jest tym, co możesz podać starszemu niemowlakowi ze świątecznego stołu. Dieta ponad 80...

Czym zastąpić mleko w diecie dziecka? Czym zastąpić mleko w diecie dziecka?

Nie zmuszaj dziecka do picia mleka, jeśli go nie lubi. Są inne sposoby na to, by dostarczyć mu niezbędnej porcji cennych składników.

Co może zaszkodzić dziecku przy wigilijnym stole? Co może zaszkodzić dziecku przy wigilijnym stole?

Wigilia to nie tylko choinka i prezenty, ale również zestaw potraw, które jemy tylko w ten wyjątkowy dzień. Niestety większość wigilijnych potraw nie nadaje się dla dzieci: są ciężkostrawne, ościste...

Aktualizacja: 23.05.2015 10:19
Autor: Marta Balko
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Jarmołowicz - kim jest nowa dziewczyna Antoniego Królikowskiego?

Antoni Królikowski, czyli Kuba z sagi „Nad rozlewiskiem”, spotyka się ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.