porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Niemowlę: Pieluchy - przegląd oferty na rynku

Jakie pieluchy są najlepsze?

Jakie pieluchy są najlepsze?
fot.: jupiterimages
Pielucha pieluszce nierówna. Różnią się stopniem trzymania wilgoci, mocowań, ale nie tylko. Biorąc pod uwagę fakt, że do swoich trzecich urodzin dzieci zużywają kilka tysięcy pieluch, warto zastanowić się, które z nich okażą się najlepsze także z punktu widzenia naszego portfela.

Rewolucja w pieluszkowym świecie dokonała się w latach 60. To wtedy wiodący producent pieluszek wprowadził na rynek pierwsze pieluchy jednorazowe. Oczywiście nie od razu weszły one w powszechne używanie. Powodem była głównie cena. Nie bez znaczenia był także lęk przed nowością. Z biegiem lat zwyciężyła jednak wygoda.

Pieluchy jednorazowe czy tetrowe? – odwieczny dylemat

Każde z nich mają swoje wady i zalety. Obecnie na tetrę decydują się rodzice najmniej zamożni, uczący swoje dzieci samodzielnej toalety lub zapaleni ekolodzy. Z ekonomicznego punktu widzenia, bardziej opłacalne są pieluszki tetrowe ok. 2 zł za sztukę. Koszt jednorazowej to około 0,60 gr do 1 zł. Wygodniejsze, zdecydowanie są jednorazowe. Prawda jest jednak taka, że nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je zamiennie np. tetrowe w domu, a podczas wyjść jednorazowe.

Pieluchy ekologiczne

Są to pieluchy jednorazowe, które w większości ulegają biodegradacji. To za sprawą tego, że plastyk zastąpiono w nich skrobią kukurydzianą lub bawełną. Ich wadą na pewną jest trudny dostęp – znajdziemy je tylko w sklepach z produktami ekologicznymi lub internetowych. Kosztują także nieco więcej ok. 73 zł za 44 sztuki. Tego typu pieluszki polecane są dzieciom z problemami dermatologicznymi.

Pieluchy jak majtki

Są wygodne w zakładaniu, ale sprawdzą się raczej u starszych dzieci. Taką pieluchę można zmienić bez konieczności położenia dziecka. Nie mają też możliwości regulacji – jak pieluchy zapinane na rzepy. Jest w nich tylko coś w rodzaju gumki. I tu uwaga, jeśli stosujemy pieluszki klasyczne, zapinane na rzepy, warto pamiętać, by nie zapinać ich zbyt ciasno. Rzepy nie powinny na siebie nachodzić.

Pieluchy – dla chłopca i dziewczynki

Podział taki wprowadzany jest głównie u starszych, bardziej aktywnych dzieci. Takie rozróżnienie nie dotyczy tylko odmiennej grafiki (rysunków i kolorów na pieluchach), chodzi przede wszystkim o rozmieszczenie wkładu chłonnego – z przodu dla chłopców i po środku dla dziewczynek. W przypadku dzieci leżących nie jest ono konieczne.

Pieluchy na basen

Różnią się tym od tradycyjnych pieluch, że wkład absorbujący nie pęcznieje w kontakcie z wilgocią. Nie niszczą się także pozostałe części pieluchy. Ważne żeby dobrać je do rozmiaru dziecka – zbyt duże mogą powodować wydostanie się zawartości z pieluchy. Poza tym tego typu pieluchy zwykle też wkładane są jak majteczki, nie ma więc możliwości ich regulacji, jak w przypadku pieluch na rzepę. Wymagane są w większości basenów i szkółkach pływania dla niemowląt. Dostępne są także w wersji eko.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są najlepsze warzywa dla niemowlaka? Jakie są najlepsze warzywa dla niemowlaka?

Ze względu na swoje właściwości zdrowotne powinny na stałe zagościć w diecie niemowlaka. Które z nich warto podawać jak najczęściej?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce jeść? Co zrobić, kiedy dziecko nie chce jeść?

Na początek warto się zastanowić czy faktycznie nasze dziecko mało je, czy to tylko nasze wyobrażenie. Zmuszanie dziecka do jedzenia, kiedy nie ma takiej potrzeby może przynieść więcej szkody niż...

Aktualizacja: 07.04.2014 12:56
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Balli Marzec, muzułmanka, która chce wystartować w wyborach na prezydenta?

Brzmi zaskakująco, a jednak! Balli Marzec zdecydowała, że weźmie udział ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.