porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Bociani znak - co to takiego? Co robić, gdy zauważysz go u dziecka? Bociani znak lub uszczypnięcie bociana - to potoczna nazwa znamion, ...
Zanim wyślesz dziecko na naukę pływania warto zobaczyć i sprawdzić jakie obecnie stosuje się metody nauki poruszania się w wodziue. Metoda Hallwicka pozwala nauczać bezstresowo niezależnego pływania

Wodna terapia dzieci niepełnosprawnych metodą Hallwicka

Koncepcja Halliwick pozwala nauczać niezależnego poruszania się w wodzie i pływania. Stosowana z powodzeniem na całym świecie okazała się metodą bezpieczną i odpowiednią dla ludzi w każdym wieku, nie tylko niepełnosprawnych. Jak wyglądają zajęcia na basenie zobaczymy w ośrodku sportu dzielnicy Wawer

Są dzieci, które od urodzenia poruszają się jak ryba w wodzie, są też takie, które boją się wody, ale chciałyby umieć pływać. Dla własnie takich dzieci, jak również osób niepełnosprawnych powstała koncepcja Halliwick.

Na czym polega metoda Halliwick?

MetodaHalliwick pozwala nauczać niezależnego poruszania się w wodzie i pływania. Stosowana z powodzeniem na całym świecie okazała się metodą bezpieczną i odpowiednią dla ludzi w każdym wieku, nie tylko niepełnosprawnych. Coraz częściej, terapeuci i osoby prowadzące zajęcia w wodzie, szczególnie ci, którzy pracują z osobami niepełnosprawnymi, wykorzystują ją w swojej pracy.

Warto zatem przemyślec decyzję o wysłaniu dziecka na naukę pływania. Wśród wielu metod nauczania Hallwick jest bezstresowy, gdyż poprzez zabawę uczy dziecko bezpiecznego poruszania się w wodzie. Dzieci zazwyczaj ćwiczą w wodzie o odpowiedniej temperaturze, tak aby nie marzły. Sam komfort termiczny sprawia, że basen staje się przyjemny a wchodzenie do miłej cieplutkiej wody odstresowuje.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 11.09.2015 10:01
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Gorzelak to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. To właśnie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.