porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie rośliny wybrać do oczka wodnego?
Jakie rośliny wybrać do oczka wodnego? Rośliny do oczka wodnego dzielimy na bagienne, przybrzeżne, podwodne oraz ...
"Wilki" w ogrodzie - jak się ich pozbyć?

Jak obrywać wilki na pomidorach?

Jak obrywać wilki na pomidorach?

Pomidory będą dorodne jesli roślinę pozbawimy wilków.

fot.: Gettyimages.com
„Wilki” na pomidorach, to rosnące prostopadle lub pod kątem w stosunku do głównego konaru, mocne pędy. Czy trzeba je ucinać, oderwać, czy może warto zostawić?

Jak doradzają doświadczeni plantatorzy – pędy te trzeba obrywać, nie ucinać. Pod żadnym pozorem nie warto zostawiać ich na roślinie.

Wilki” powinny dać się łatwo ułamać tam, gdzie łączą się z grubszym konarem. Jesteśmy wtedy pewni, że pęd ułamie się w całości i u nasady nie pozostanie obumierająca resztka, która wkrótce zgnije, bardzo osłabiając roślinę. Oderwane „wilki” można potem wstawić do wody, ukorzenić, a po jakimś czasie włożyć w ziemię i wyhodować z nich nowe krzewy pomidorowe.

Czemu warto pozbyć się „wilków”?

Wilki bardzo obciążają roślinę główną. Jeśli na niej pozostaną – pomidory nie będą tak dorodne, czerwone i smaczne. Jeśli dokładnie je poobrywamy - na pozostawionych gałązkach wyrosną przepyszne i pięknie prezentujące się pomidory.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
POMIDORY. Jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów? POMIDORY. Jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów?

Pomidory do dojrzewania potrzebują odpowiedniej temperatury, nie mniejszej niż 15 °C. W przypadku, gdy temperatura w czasie dojrzewania owoców spadnie poniżej 12 °C, wówczas pomidory nie dojrzeją....

Co to jest wilk na roślinie? Czy można go ukorzenić?

"Wilki” - tak ogrodnicy nazywają silne jednoroczne pędy rosnące pionowo na konarach drzew owocowych. Ale wilkami okreslane sa także zbędne pędy innych roslin wymagające usunięcia.

Choroby pomidorów: jakie są najczęstsze choroby pomidorów?

Pomidory są atakowane przez szereg rozmaitych chorób, które mogą zniszczyć ich uprawę. Warto je rozpoznać, by szybko i skutecznie je zwalczyć. Na co mogą chorować pomidory?

Aktualizacja: 04.07.2014 15:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.