porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dojechać z Warszawy nad morze?
Jak dojechać z Warszawy nad morze? Ostatni weekend pokazał, że polskie autostrady nie zdają egzaminu. Minuty, ...
Na czym polega akcja "Jedz Jabłka"? Co oznacza dla Polski wprowadzone przez Rosję embargo na polskie warzywa i owoce?

Akcja JEDZ JABŁKA, czyli owocem w Putina. Pokonamy rosyjskie embargo?

Akcja JEDZ JABŁKA, czyli owocem w Putina. Pokonamy rosyjskie embargo?
fot.: Twitter
1 sierpnia Rosja wprowadzi embargo na polskie warzywa i owoce. Najbardziej ucierpią producenci jabłek, dla których Rosja jest głównym rynkiem zbytu. Mówimy, jak można pomóc polskim sadownikom i na czym polega akcja JEDZ JABŁKA.

Karą dla Polski za wspieranie władz Ukrainy w walce o Krym oraz za sankcje nałożone na Rosję przez państwa europejskie jest wprowadzenie przez Rosję embarga na polskie warzywa i owoce. Zakaz eksportu uderzy przede wszystkim w producentów jabłek, którzy rok rocznie wysyłają za wschodnią granicę 60% polskich jabłek. 

W ramach wspierania polskich sadowników "Puls Biznesu" stworzył akcję, do której przyłączyło się już wiele portali internetowych, magazynów, polityków oraz celebrytów. "Jedz Jabłka" bazuje na bardzo prostych zasadach. Po pierwsze namawiamy do kupowania codziennie po jednym polskim jabłku (lub butelce cydru polskiego). Dzięki temu producenci jabłek będą w stanie poradzić sobie z masą jabłek, która nie zostanie przewieziona do Rosji. Po drugie ten kto ma konto na Twitterze może zamieścić swoje zdjęcie z jabłkiem na portalu i oznaczyć je hasztagiem #jedzjablka. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć i podziękować wszystkim, którzy wspierają akcję.

Po wprowadzeniu embarga na polskie owoce i warzywa producenci jabłek będą musieli szukać innych rynków zbytu. Dodatkowo pomocne może okazać się zwiększenie produkcji takich towarów, jak cydr (napój alkoholowy bardzo ceniony od wieków we Francji, którego z niewiadomych powodów praktycznie nie produkuje się w Polsce pomimo ogromnych sadów jabłkowych), suszone chipsy jabłkowe etc. 

Akcja "Jedz Jabłka" jest również ważnym elementem tzw. patriotyzmu konsumenckiego, czyli takiej postawy, która charakteryzuje się wybieraniem przez konsumentów produktów polskich, a nie sprowadzanych zza granicy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
#Jedz gruszki - nowa akcja na złość Putinowi w Belgii - na czym dokładnie polega? #Jedz gruszki - nowa akcja na złość Putinowi w Belgii - na czym dokładnie polega?

Nie tylko Polacy walczą z polityką Putina. Robią to także Belgowie, którzy na złość Putinowi jedzą nie jabłka, a gruszki.

Lidl włącza się w akcję #jedzjablka - zobacz jak to robi! [VIDEO] Lidl włącza się w akcję #jedzjablka - zobacz jak to robi! [VIDEO]

Znana sieć sklepów Lidl przyłącza się do akcji #jedzjablka! W najnowszym spocie Pascal i Okrasa w swoim stylu zachęcają klientów do jedzenia polskich jabłek! Zadziała?

Rosyjskie embargo: jakich warzyw i owoców dotyczy?

Od 1 sierpnia Polska nie może eksportować do Rosji warzyw i owoców. Najbardziej ucierpią na tym polscy producenci jabłek. Sankcje mogą spowodować straty w wysokości ok. 500 milionów euro.

Aktualizacja: 31.07.2014 11:32
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.