porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Bomba atomowa: jak działa?
Bomba atomowa: jak działa? Bomba atomowa to jeden z rodzajów broni jądrowej - najpotężniejszej ...
Bomby atomowe: jakie kraje mają bomby atomowe?

Ile bomb atomowych jest na świecie? Kto ma bomby atomowe?

Ile bomb atomowych  jest na świecie? Kto ma bomby atomowe?

Czy mamy się czego obawiać? Czy przepowiednie Baby Wangi w przeszłości się sprawdzały?

fot.: Gettyimages.com
Największe światowe mocarstwa dysponują bombami atomowymi. Czyli kto? Sprawdźcie, ile bomb atomowych jest na świecie i kto nimi dysponuje.

Ile bomb atomowych jest na świecie? Dziś, gdy arena międzynarodowa się destabilizuje, a w kolejnych państwach wybuchają albo zamieszki, albo konflikty, zadaje sobie to pytanie coraz wiecej ludzi. Kto ma bomby atomowe?

Ile bomb atomowych jest na świecie?

Niestety, bardzo dużo. W tej chwili państwa całego świata dysponują ponad 17 tysiącami głowic atomowych. Z tego 4,4 tysiące mogą zostać użyte w każdej chwili. Jak można się domyślić, użycie którejkolwiek byłoby początkiem armagedonu i przepowiadanego od dawna końca świata. Od wielu lat trwają debaty, by ograniczyć liczbę bomb atomowych. Niestety, są one bezskuteczne - żadne z mocarstw nie chce uczynić pierwszego kroku i wyłamać się z szeregu.

Jakie kraje mają bomby atomowe?

Bomby atomowe mają wszystkie największe mocarstwa: Stany Zjednoczone, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Francja, Pakistan, Indie, Korea Północna i Izrael. Najwięcej głowic posiada Rosja - 8,5 tysiąca, z czego 1,8 tysiąca jest w stanie użyć w każdej chwili. Mniej głowic, ale więcej gotowych do natychmiastowego użycia posiadaja Stany Zjednoczone - 5,5 tysiąca.

Pozostałe kraje dysponują dużo mniejszą liczbą bomb: Chiny - 250, Wielka Brytania - 225, Izrael - 80. Korea Północna, Pakistan i Indie posiadają po kilka głowic atomowych.

Bomba atomowa: co to za broń?

Bomba atomowa to rodzaj broni jądrowej zdolnej natychmiast unicestwić dziesiątki tysięcy istnień ludzkich oraz zmieść z powierzchni ziemi całe miasta. W historii ludzkości tylko dwa razy użyto bomby atomowej - w ataku na Hiroszimę i Nagasaki. Skutki były zatrważające - 110 tysięcy istnień zginęło w chwili eksplozji, 50 tysięcy zostało rannych, 250 tysięcy zmarło na skutek choroby popromiennej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Bomba atomowa: jak działa? Bomba atomowa: jak działa?

Bomba atomowa to jeden z rodzajów broni jądrowej - najpotężniejszej broni, jaką wymyśliła ludzkość. Czym jest bomba atomowa i jak działa? Sprawdź.

Jakie bomby atomowe zrzucono na Hiroshimę i Nagasaki?

6 sierpnia 2015 roku minęła 70 rocznica zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę, a 9 sierpnia na Nagasaki. Jakie bomby zrzucono na te dwa japońskie miasta? Dlaczego tak się stało?

Hibakusa: kto to jest?

Po amerykańskich atakach atomowych na Hiroszimę i Nagasaki w języku japońskim pojawiło się określenie „hibakusha”. Oznacza ono „ludzi dotkniętych eksplozją”, czyli wszystkie tamtejsze ofiary bomby...

Aktualizacja: 23.09.2015 14:31
Autor: K.O.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Kim był? [KARIERA, TWÓRCZOŚĆ]

Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Wybitny reporter i publicysta był autorem ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.