porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy 5. edycja show Mam Talent w TVN? Show w sobotę 1 września o godz. 20.00 TVN rozpocznie emisję piątej edycji show „Mam talent!” w sobotę, ...
Mówimy, za co Polacy kochają talent show. TV: Wiosenna walka na programy talent show

Dlaczego lubimy talent show i programy telewizyjne typu talent show? TALENT SHOW TVN, POLSAT, TVP?

„Mam talent", „You Can Dance",„Szansa na sukces", „X Factor", „Bitwa na głosy" - oto przykłady talent show, które doczekały się milionów widzów. Za co Polacy kochają talent show? Na czym polega fenomen tego typu rozrywkowych programów? Mówimy, dlaczego lubimy telewizyjne talent show.

„Mam talent", „You Can Dance", „Szansa na sukces", „X Factor" - to tylko kilka przykładów telwizyjnych programów rozrywkowych, które podbiły serca widzów. Wyznacznkiem popularności tego typu programów jest oczywiście wysoka oglądalność, która sięga kilku milionów widzów. Czy zastanawialiście się kiedyś na czym polega ich fenomen? Dlaczego Polacy tak licznie gromadzą się przed telewizorami i śledzą odcinki polskich talent show? Mówimy, czym są i dlaczego lubimy oglądać talent show.

Czym jest talent show?

Mianem talent show zwykło określać się telewizyjne programy rozrywkowe , w których występujący uczestnicy nie są związani zawodowo z telewizją. W tego typu programach uczestnicy ćwiczą przed okiem specjalistów z jury swoje talenty, by następnie zostać poddanym werdyktowi publiczności. Talent show opiera się zatem na regułach konkursu, a na zwycięze programu czeka nagroda, zwykle pieniężna. Co ważne, najczęściej talent show nadawane są na żywo.

Na czym polega fenomen talent show?

Na popularność talent show składa się wiele czynników. Do najważniejszych należą:

  • Utalentowani uczestnicy - gdyby nie fakt, że w talent show możemy podziwiać swoich rówieśników, którzy po raz pierwszy próbują swoich sił w telewizji, z pewnością talent show nie oglądałoby się tak przyjemnie. To miłe popatrzeć na zwykłych ludzi i śledzić, jak z odcinka na odcinek rozwijają swój talent. Polacy kochają takie historie!

  • Gwiazdorskie jury- bez wątpienia spora część widzów, jaką gromadzi każdy emitowany odcinek talent show, zasiada przed telewizorem, aby podziwiać gwiazdy z jury. Zwykle w jego skład wchodzą specjaliści z danej dziedziny np. piosenkarze, dziennikarze albo celebryci, czy po prostu osoby znane i lubiane przez polskich widzów. W każdym jury jeden członek musi być kontrowersyjny (np. w „X Factor" rolę tę spełnia Kuba Wojewódzki, w „You Can Dance" Michał Piróg), a jego wypowiedzi podgrzewać atmosferę programu, dzięki czemu staje się on jeszcze bardziej interesujący.

  • Widowisko na żywo - widzowie kochają talent show również za emisje na żywo. W odróżnieniu od seriali czy filmów, w talent show widzowie mogą podziwiać naturalne rekacje swoich ulubieńców, zarówno wśród uczestników, jak i jury. Oczywiście, programy rozrywkowe są wyreżyserowane i wcześniej ćwiczone, jednak nigdy do końca nie wiemy, co się wydarzy na scenie.

  • Prowadzący - na popularność talent show oprócz jury i uczestników pracują także prowadzący program. Czym byłby „Mam talent" bez dowcipnego i przebojowego duetu Szymona Hołowni i Marcina Prokopa? Kto mógłby zastąpić autoironicznego Wojciecha Manna z „Szansy na sukces"? Charyzmatyczni prowadzący talent show również mają swój wkład w pozytywny odbiór programu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Talent, zgłoś się! Jakie zasady? Talent, zgłoś się! Jakie zasady?

Talent, zgłoś się - najnowsze talent show Telewizji Polskiej zapowiada się ciekawie i emocjonująco! Znane osobistości w jury i nowa formuła programu na pewno przyciągną przed telewizory szeroką...

Talent, zgłoś się! Kto w jury?

W najnowszym talent show TVP utalentowani przedsiębiorcy przedstawią swoje unikalne pomysły na interes z nadzieją na pozyskanie funduszy na rozwój firmy. Biorąc pod uwagę nazwiska jurorów, "Talent...

Mam Talent 7: nowe zasady. Złoty przycisk – jak działa i kto może go użyć? Mam Talent 7: nowe zasady. Złoty przycisk – jak działa i kto może go użyć?

W najnowszym Mam Talent szykują się zmiany! Jurorzy zyskają nowy przywilej podczas oceniania uczestników programu. Jak będzie działał złoty przycisk?

Aktualizacja: 17.04.2018 20:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Olbrychski. Polski aktor filmowy i teatralny, jeden z ulubionych ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Znajdziesz tutaj - TV, serial - opisy ulubionych seriali oraz dowiesz się co nowego w telewizji. Ulubione filmy i seriale. Filmy przygodowe. Serial online najlepszy i Najlepsze seriale emitowane w TVN, Polsat, TVP 1, TVP 2, HBO. Polskie seriale. Kultowe filmy. Seriale on-line. Najlepsze darmowe seriale online. Seriale, które możesz obejrzeć bez limitu za darmo. Recenzje filmów. Aktorzy, aktorki. Sensacje z życia gwiazd. Program telewizyjny, program TV. Świat seriali. Filmy po polsku. Filmy z lektorem. Nowości filmowe. Plotki filmowe. Skandale z życia gwiazd. Pikantne życie gwiazd. Najnowsze plotki. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.